Sylwia
PostWysłany: Wto 20:19, 05 Kwi 2011    Temat postu: Mistrzostwa Polski Mikołów 2011

Już po raz drugi klub Ronin TSD Stanisławów uczestniczył w Mistrzostwach Kong Sao w Mikołowie, tym razem na nieco mniejszą skale, bo w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Łącznie 7 osobowa ekipa ( w tym 2 startujących trenerów) zdobyła 4 medale 2 srebrne i 2 brązowe + dodatkowy brąz w kata synchronicznym, w którym wzieli udział: Damian Buczek, Jacek Kesler i Kamil Zgódka. W walkach semi bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Wieczorek, która po długiej przerwie powoli znów zaczyna gościć na treningach. Mimo ,ze Ania spotkała się z doświadczonymi zawodniczkami, zdołała pokonać jedną i niewiele brakowało by wygrała kolejne dwa pojedynki. Warto dodać, że Ania zdobyła brązowy krążek również w konkurencji kata indywidualnie,otrzymując dość wysokie noty.. Godnym reprezentantem okazał się również Kamil Zgódka, który w każdej z trzech walk okazał się bardzo dobrze przygotowanym zawodnikiem, nie odpuszczał i również pokonał jednego z rywali. W repasażowej walce o strefę medalową był bliski zwyciestwa ulegając tylko 1 pkt. Za to Vice Mistrzem walk semi-contakt okazał się Damian Buczek, który trafił na bardzo trudnego przeciwnika, z którym walka przeobraziła się w walkę light-contact .Damian dawał duży opór przeciwnikowi w pokonaniu Sta, mimo to zasiadł na podium na drugim miejscu. W konkurencji walk brał również udział kierownik ekipy Jacek Kesler, który stoczył 2 walki. Druga walka była dość ciekawa, albowiem trafił na zawodnika specjalizującego się w formule, która była mu dobrze znana. Mimo zdobyczy punktowych nie udało mu się jednak przejść tego przeciwnika. Znajomością form wykazał się trener Michał Majewski, który prezentując formę z nożem zdobył III miejsce. Mało do tytułu Mistrza zabrakło Sylwii Soszka, która zdobyła srebrny medal. Bardzo przydatne, nowe doświadczenie zdobył Paweł Krysik, startując w dwóch walkach. Warto dodać ze tegoroczne zawody liczyły 216 uczestników w tym z Ukrainy, Portugali i Czech.